warning: Creating default object from empty value in /home/sgkhitap/domains/sgkhitap.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

senelik ödeyerek özel hast

SGK, Özel Hastane Fark Ücreti Kalkıyor, Ücretsiz Tedavi

SGK’lı hastalara özel hastanelerdeki fark ücreti kalkıyor. Artık hastalar tek kuruş ödemeden özel hastanelerden yararlanabilecek. Ancak bunun için bir miktar yıllık prim ödemek zorunda.

Özel hastanelerde yeni dönem başladı. Parasız tedavi dönemi. Muayene ya da ameliyat farketmeksizin hastalar özel hastenelere tek kuruş ödemeyecek. Bunun yolunu açan hastane ile sigorta şirketi arasında yapılan anlaşma. Vatandaş sigorta şirketine yılda 1 kez ödeme yapıp bütün bir yıl ücretsiz tedavi olacak.

Bu uygulamadan yararlanmak için SGK’lı olmak gerekiyor. Ödenecek primler ise özel sağlık sigortası primlerinin 3 ya da 4′te 1′i kadar.

İSTANBUL İÇİ YILLIK PRİM TUTARI:

700-900 TL

İSTANBUL DIŞI

500-700 TL

Hastalar primlerini 10 taksit olarak ödeyebilecek. Hasta yıl içinde yataklı tedaviden sınırsız, ayakta tedaviden 6 kez yararlanabilecek. Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel’e göre prim miktarları sigorta şirketleri arasındaki rekabetle daha da düşecek.

İçeriği paylaş