warning: Creating default object from empty value in /home/sgkhitap/domains/sgkhitap.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

SGK E-Şikayet

SGK şikayet sigortasız çalıştırma şikayeti


SGK ya şikayette bulunmak istiyorsanız sigortasız çalıştırılıyorsanız bunun bir kaç yolu var .

Öncelikle Alo 170 i arayabilirsiniz. Bu numara sgk şikayet hattı ve sgk ssk sigorta şikayet telefonudur. İkinci yol SGK il müdürlüğüne veya çalıştığınız bölgedeki Sosyal Güvenlik Merkezine dilekçe vermeniz gerekiyor. Çünkü bu merkez ve müdürlüklerde dosya kontrol edilip buna göre denetim isteminde bulunulacaktır.Duruma göre sgk denetmenleri yada sgk müfettişleri inceleme yapacaktır. Dilekçenizi elden vermek istemiyorsanız iadeli taahhütlü gönderiniz.

SGK yeni uygulama başlattı. Bu sayfada bulunan formu doldurun. Sgk Müdürlüğünü seçerek dilekçenizi şikayetinizi gönderiniz.

SGK E-şikayet Nedir?

SGK İhbar hattı başlamış durumda..

Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışanları yakından ilgilendiren bir çalışma başlatıyor. E-şikayet dönemi başlıyor. Kısa mesajla veya internet üzerinden birçok hizmeti vatandaşa iletmeye başlayan kurum, primleri düzenli ödemeyen işvereni de ihbar edecek.

Patron sigortanızı yatırmıyor… Çalışanlarının sigorta primini ödemeyen işveren, e-şikayet ile ihbar edilecek. İhbar mesajını çalışanlara gönderen taraf ise Sosyal Güvenlik Kurumu. Birçok hizmeti kısa mesajlarla ya da internet üzerinden veren SGK’da, e-şikayet dönemi başladı. SGK hizmet boşluğu olan, sigortası yatmayan vatandaşların cep telefonuna uyarı mesajı yollayacak.

İçeriği paylaş